آلم - اطلاع از اخبار تحصیلی

تعویق کنکور کارشناسی ارشد 99

کنکور ارشد جا موندم

تعویق کنکور کارشناسی ارشد 99 

هنوز مدتی از این خبر نگذشته بود که با خبر جدید شیوع ویروس کرونا در کشور مواجه شدیم . این ویروس که مدتی است کلیه مدارس ، دانشگاه ها ، مراکز آموزش عالی و کسب و کارها را درگیر کرده باعث بروز مشکلات زیادی برای هموطنان عزیزمان شده است . شیوع این ویروس که به تعطیلی مدارس و دانشگاه ها منجر شد نگرانی هایی را برای داوطلبان مقاطع مختلف من جمله کنکور کارشناسی ارشد ایجاد کرده است .

ستاد مبارزه با بیماری کرونا به منظور جلوگیری از شیوع این ویروس دستورالعمل تعویق کنکور کارشناسی ارشد 99 را صادر کرد و سازمان سنجش ضمن موافقت آن زمان جدیدی برای آزمون ارشد در نظر گرفت . طبق این مصوبه کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ مجددا عقب افتاده و داوطلبان می بایست در روزهای 22 و 23 خرداد ماه در جلسه آزمون حاضر شوند .

کنکور کارشناسی ارشد 99 با رعایت پروتکل های بهداشتی در زمان معین برگزار خواهد شد ، مگر اینکه ستاد مبارزه با کرونا تعویق آن را اعلام کند .

 کنکور کارشناسی ارشد 99 با رعایت پروتکل های بهداشتی در زمان معین برگزار خواهد شد ، مگر اینکه ستاد مبارزه با کرونا تعویق آن را اعلام کند .

حال این سوال مطرح می شود که آیا کنکور ارشد 99 عقب می افتد و ممکن است در صورت افزایش انتشار این ویروس شاهد عدم برگزاری آزمون ارشد یا تاخیر مجدد زمان این آزمون باشیم ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که طبق اظهارات معاون آموزشی وزارت علوم کنکور کارشناسی ارشد 99 طبق روال سالیان گذشته برگزار خواهد شد اما در صورت لزوم زمان جدیدی برای آن در نظر گرفته می شود.

بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 99 تغییر یافته و این آزمون در روزهای پنج شنبه و جمعه 2 و 3 مرداد ماه برگزار خواهد شد .

مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 :

با تعویق کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ بسیاری از داوطلبان جامانده از ثبت نام که تا این زمان فرصتی برای مطالعه و آماده سازی جهت شرکت در آزمون را نداشته اند خواستار ثبت نام و اعلام علاقه مندی خود می باشند . از طرفی ممکن است برخی داوطلبان بخواهند به دلیل رفت و آمدها حوزه امتحانی خود را تغییر دهند .

بر این اساس سازمان سنجش اطلاعیه ای در هفته اول اردیبهشت ماه منتشر خواهد کرد که ضمن در نظر گرفتن تسهیلات جدید برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 99 امکان ثبت نام مجدد و ویرایش نیز به آن ها داده خواهد شد .

به نقل از سایت سازمان سنجش :

پیرو اطلاعیه مورخ 99/02/16، با توجه به اعلام تاریخ جدید برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 (در تاریخ 2 و 99/05/03)، بدینوسیله به اطلاع داوطلبان ثبت‌نام کننده در آزمون مذکور برای پذیرش در رشته های دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی می‌رساند، مقرر گردید تسهیلاتی برای ویرایش اطلاعات افرادی که قبلاً (در مرحله اول از تاریخ 98/09/16 لغایت 98/09/28، مرحله دوم از تاریخ 98/11/14 لغایت 98/11/16 و یا مرحله سوم از تاریخ 99/02/01 تا 99/02/03) در این آزمون ثبت‌نام نموده‌اند ایجاد گردد، لذا اطلاعات ثبت‌نامی آنها از روز سه‌شنبه مورخ 99/02/23 لغایت شنبه مورخ 99/02/27 در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org قرار می‌گیرد و این داوطلبان، می‌توانند در مهلت تعیین شده نسبت به مشاهده و کنترل مجدد اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام و در صورت تمایل اطلاعات خود را ویرایش نمایند.

ضمناً به منظور مساعدت و همراهی با داوطلبانی که قبلاً در مهلت مقرر موفق به ثبت‌نام در آزمون نشده‌اند، ترتیبی اتخاذ گردیده که آنها نیز در بازه زمانی فوق (از تاریخ 99/02/23 لغایت 99/02/27)، پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و همچنین اطلاعیه‌های مربوط به اصلاحات آن دفترچه به تاریخ‌های 98/09/25 و 98/11/14، بتوانند نسبت به ثبت‌نام در این آزمون اقدام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *