آلم - اطلاع از اخبار تحصیلی

سامانه استعلام و نحوه محاسبه کسری خدمت بسیج فعال

به این ترتیب به ازای هر بیست و چهار ماه سابقه اسارت، بیست و پنج درصد جانبازی و یا سی ماه خدمت در مناطق عملیاتی یکی از فرزندان این افراد شامل معافیت از خدمت سربازی میشود. الان پادگان لشکر ۱۷علی ابن ابی طالب بعد قطعنامه جزو مناطق درگیر بعد ازجنگ؟ دارندگان مدرک تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم و فوق دیپلم که جزو مشمولین هستند، در روز 19 هر ماه، به خدمت اعزام می شوند. حتی اگر شخصی در سن 20 سالگی وارد خاک ترکیه شده باشد و شهروندی ترکیه را در 30 سالگی اخذ کند مشمول اعزام به خدمت سربازی در این کشور خواهد بود. به صورت کلی تمامی شهروندان مرد دارای سن بیشتر از 18 سال که مقیم خاک ترکیه هستند میتوانند از طرح خرید خدمت سربازی که در مقاطع زمانی مختلفی از جانب دولت این کشور ارائه میشود استفاده کنند. در صورتی که خودتان یا فرزندتان مشمول خدمت سربازی در این کشور هستید و قصد خرید ملک در ترکیه را دارید پیشنهاد میشود که با کارشناسان پرشین استار در این زمینه مشورت کرده تا پس از ورود به خاک این کشور به مشکل دچار نشوید. در صورتی که متقاضی اخذ شهروندی ترکیه اصلیتی از یکی از کشورهای ترک زبان نظیر آذربایجان، ترکمنستان، ازبکستان و قزاقستان داشته باشد، در صورتی که مدرکی دال بر انجام خدمت سربازی در کشور اصلی خود ارائه کند، از انجام خدمت سربازی در کشور ترکیه معاف خواهد شد. This content has been created by GSA Content Generator Demoversion.

اعلام تاریخ آزمون 1401

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، گفت: تمامی مشمولان غایب و غیر غایب متولد ۷۲ به قبل می توانند از کسرخدمت ایثارگری بهره مند شوند. امیر غلامرضا رحیمی پور در گفت و گو با ایسنا، درباره نگرانی برخی از مشمولان سربازی که متقاضی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری بودند، گفت: برابر قانون و مقررات وظیفه عمومی مهلت مقرر در قانون برای فارغ التحصیلان کارشناسی و ارشد یک سال است و این مدت تمدید نشده است. فارغ التحصیلان دانشگاهی که جزو مشمولین هستند، حداکثر تا یک سال پس از تاریخ فارغ التحصیلی، فرصت دارند که وضعیت مشمولیت خود را مشخص کنند. تمامی آقایان، از یکم ماهی که در آن به 18 سال تمام می رسند، جزو مشمولین خدمت دوره ضرورت محسوب می شوند. در ادامه قصد داریم، به جزئیات اعزام مشمولین و شرایط تمدید زمان اعزام، بپردازیم. لذا قانون جدید معافیت از سربازی در آبان یا پاییز ۹۹ تعیین و تصویب نشده است و شرایط اعزام به خدمت همان چیزی است که در نیمه نخست سال ۹۹ روال بود. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سردار حسن عراقیزاده، معاون بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح و سخنگوی قرارگاه مبارزه با کرونا نیروهای مسلح گفت: اعزام مشمولان سربازی تا دو ماه به تعویق افتاده و ابلاغ شده است تا تمام دورههای آموزشی سربازان به مدت حداقل دو ماه متوقف شود.

کسری ایثارگری پدر

کسری خدمت بسیج یکی از انواع کسری های خدمت سربازی است که بیشتر مشمولان در صورتی که دارای سابقه فعالیت در بسیج باشند، می توانند آن را دریافت کنند. همچنین افرادی که سابقه حضور در جبهه دارند میتوانند به ازای هر 30 ماه سابقهی رزمندگی و %25 درصد جانبازی یا 24 ماه آزادگی یکی از فرزندان خود را معاف کنند. طبق قوانین نظام وظیفه ترکیه افرادی که بیماریهای مزمن مبتلا هستند میتوانند خدمت سربازی خود را تا زمان بهبودی به تعویق بیاندازند. عزیزان و علاقه مندان می توانند تمام سوالات خود در خصوص مشاوره نظام وظیفه را از مشاورین ما در مزکز مشاوره آویژه جویا شوند . از همین رو نیز توصیه ما به متقاضیان این است که در این خصوص نگرانی نداشته باشند. کسری خدمت سربازان متاهل : بنابر اطلاعیه اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص خدمت وظیفه سربازان وظیفه متاهل . در ترکیه قانونی به نام خرید خدمت سربازی وجود دارد که آن هم به این صورت است که بنا به صلاحدید ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه در صورتی که سن مشمول بالای 22 سال باشد میتواند با پرداخت مبلغی معادل 37 هزار لیر ترکیه به دولت این کشور از اعزام به خدمت سربازی معاف شود.

This has been generated by GSA Content Generator Demoversion.

معافیت سربازی

اگر مشمولین، در مهلت قانونی که برای آن ها در نظر گرفته شده است این مراحل را طی کنند، می توانند تاریخ پیشنهادی خود را برای اعزام، تعیین نمایند. وی ادامه داد: در مورد کنکور کارشناسی ارشد و دکتری نیز هماهنگیهای لازم انجام خواهد شد و مشکلی برای شرکت در کنکور برای متقاضیان وجود نخواهد داشت، اما اگر پس از شرکت در کنکور و تا قبل از اعلام نتایج مهلت یک ساله آنان به اتمام رسیده باشد، لازم است که اقدام به تعیین تکلیف خدمت سربازی خود کنند تا وارد غیبت نشوند. در این یک ماه هم هدف این است که به صورت موازی دروس دهم و یازدهم مرور و جمع بندی شوند و حل تست کافی از آن ها انجام شود. همینطور درسنامههای کمک درسی را هم میخواندم. 10 مراجعه کرده و با ثبت درخواستشان، وضعیت مشمولیت خود را مشخص کنند. آن دسته از افرادی که زیر دیپلم هستند اما به صورت حضوری در حال تحصیل بوده و سال اعزام آن ها گذشته است، اگر ترک تحصیل نمایند، حداکثر تا یک سال فرصت دارند که به تعیین وضعیت مشمولیت خود بپردازند. در حال حاضر تنها تصمیم که مانع از تعویق کنکور سراسری 1400 شده است، برگزاری کنکور در طی 4 روز جداگانه می باشد.

نمونه سوال کنکور 1401

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از کلیک ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.