آلم - اطلاع از اخبار تحصیلی

زمزمه تعویق کنکور سراسری 1400 – کاماپرس

یسوال راجب کارت ایثارگری 5درصد ک ت کنکور تاثیر داره داشتم.پدر بنده سال 69و 70 ب مدت 24ماه در منطقه عملیاتی سردشت (ژاندارمری سابق )خدمت کرده و بنده هم کسری خدمت( 7ماه )تونستم بگیرم الان سوالم اینه میتونیم برا کارت اقدام کنیم چون امسال میخام کنکور شرکت کنم اصلا کارتی میدن بگیریم یا ن؟ وی با بیان اینکه سربازانی که از سوی ارتش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کمیته، شهربانی، ژاندارمری و وزارت سپاه و وزارت دفاع و جهاد سازندگی سابق به جبهه و مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام شده اند، مشمول این ابلاغیه هستند، گفـت: این افراد میتوانند از تسهیلاتی که برای خدمت سربازی داوطلبانه در نظر گرفته شده است، برای خود یا فرزندان خود استفاده کنند. حتی در سال های اخیر تعداد زیادی از مشمولین در کشور به جای استفاده از کسری خدمت ایثارگران، از معافیت بهره مند شده اند. همین امر موجب شده تا تعداد زیادی از جوانان در صدد دریافت آن برآیند. در سال های گذشته، یکی از شرایط دریافت معافیت، سن بالای ۷۰ سال پدر و پدربزرگ است.

معافیت سربازی

Post has been created with the help of GSA Content Generator Demoversion!

فرد مشمول همین که به سن مشمولیت می رسد باید خود را برای سربازی معرفی کند و هرچه زودتر اقدام به گرفتن دفترچه اعزام به خدمت کند تا وارد غیبت نشود زیرا در این صورت نه می تواند معاف شود و نه میتواند از امریه سربازی استفاده کند. نحوه گرفتن پروژه کسری خدمت چگونه است؟ انجام یک پروژه، تحقیق، پژوهش یا بخشی از آن توسط افراد قبل یا در حین خدمت نظام وظیفه را کسری خدمت سربازی گویند. قبل از هرچیزی، بهتر است کارمان را با بررسی تاثیر تغییرات کتاب درسی برای کنکور 1400، در طراحی سوالات این کنکور آغاز کنیم. بهمن ماه سال قبل بود که برخی از مناطق کشور با شیوع ویروس کرونا با شدت بالا اعلام و به دنبال آن بسیاری از مدارس و دانشگاه ها تعطیل شدند. توجه داشته باشید اگر هدف شما قبولی در رشته دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی است، روزی 4 ساعت مطالعه برای آن کافی نیست. حرف تازه – ستاد کل نیروهای مسلح با توجه به تعویق تاریخ برگزاری کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ و ایجاد مشکل برای تعدادی از دانشآموزان دیپلم مشمول که از خرداد ماه ۱۳۹۸ تا تاریخ این اطلاعیه دیپلم خود را اخذ کردهاند و مهلت یک ساله آنان به پایان رسیده در راستای کمک به این مشمولان مهلت اعزام به خدمت آنان را تمدید و شرکت در کنکور سراسری را برای آنان مجاز دانست.

نمونه سوال کنکور 1400

در صورتی که برای خدمت سربازی، وارد مرحله غیبت شده باشد، پرونده از سمت سازمان نظام وظیفه، بررسی نخواهد شد. حتی اگر شما برادرتان در مسافت دوری از پدرتان هم زندگی کند، نمی توان درخواست کفالت داد و باید متقاضی تک پسر بالای ۱۸ سال باشد؛ مگر در صورتی که برادران دیگر به خاطر معلولیت توان نگهداری از پدر را نداشته باشند. در صورتی که شما مشمول خدمت سربازی باشید و بالای ۱۸ سال داشته باشید و وارد مرحله غیبت نشده باشید، می توانید مشمول معافیت کفالت داشته باشید. در ادامه اطلاعیه جدید سازمان وظیفه عمومی ناجا آمده است: در اجرای قانون احتساب خدمت بسیجیان جزء خدمت دوره ضرورت و قانون مقررات استخدامی سپاه، در سال 91 نیز همانند سال گذشته میزان صدور کسر خدمت برای بسیجیان حداکثر6 ماه خواهد بود. بهعنوانمثال اگر سربازی نیمی از دوره خدمت خود را در منطقه بدآبوهوا خدمت کرده باشد از 1 ماه کسری برخوردار میشود. حق تأهل مانند پایور میگیرند و اگر دارای فرزند شوند به ازای هر فرزند سه ماه کسری خدمت میگیرند. معافیت کفالت به سن پدر و وضعیت جسمانی او نیز بستگی دارد. برای دریافت معافیت کفالت مادر علاوه بر داشتن شرایط عمومی کفالت، شرایط خصوصی معافیت را نیز باید داشته باشد.

برای دریافت معافیت کفالت، باید برادر فرد بیمار باشد و توانایی نگهداری از اعضای خانواده را نداشته باشد که این بیماری باید توسط شورای پزشکی سازمان نظام وظیفه دانلود علم تشخیص داده شود. فرد متقاضی غیبت نداشته باشد. فرد متقاضی دریافت معافیت کفالت مادر مطلقه باید تنها فرزند بالای ۱۸ سال باشد. یادگیری ناقص به نوعی با عدم تسلط فرد برابری می کند اما برای پیشگیری و حفظ مفاهیم، بهتر است از روش های مطالعه کنکوری آگاهی یافته و بر اساس شرایط خود در عین مطالعه دروس بر مباحث تست زنی تسلط پیدا کنید. خدمت سربازی برای همه جوانان اجباری است و باید خود را برای چنین خدمتی آماده کنند اما آنها بیشتر به دنبال راه هایی هستند که بتوانند انواع کارت معافیت سربازی بگیرند و از دو سال خدمت کردن در پادگان رها شوند. در حال حاضر هر جوان ذکوری که به سن هجده سالگی می رسد لزوماً موظف به حضور در خدمت نظام وظیفه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *