آلم - اطلاع از اخبار تحصیلی

کسری بسیج با وجود غیبت

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از آغاز اجرای طرح کسری خدمت فرزندان ایثارگران خبر داد. آن دست از کارمندان و کارکنان دولت که در طول مدت زمان 8 سال دفاع مقدس در راستای انجام وظایف محوله در هر یک از مناطق جنگی مشغول به خدمت بوده اند، می توانند از کسر خدمت فرزندان کارکنان دولت در مناطق امنیتی برای فرزندان ذکور خود استفاده نمایند.به طور مثال چنانچه فردی یکی از کارمندان وزارت نیرو در طول 8 سال دفاع مقدس بوده است و در این مدت به مناطق عملیاتی و جنگ زده برای برق رسانی اعزام شده بوده است، میتواند از این نوع کسری خدمت برای فرزند یا فرزندان خود استفاده نماید. وی درباره کسرخدمتهای فرزند نیز گفت: این کسرخدمتها برای تمامی سربازان است و ربطی به تاریخ اعزام آنان ندارد. سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی اعلام کرد: تاییدیه گواهی کسر خدمت سربازان حین خدمت توسط یگان های صادرکننده در سیستم جامع یگان خدمتی سرباز قابل رویت خواهد بود و سربازان از این پس، برای پیگیری ثبت تاییدیه کسر خدمت خود نیازی به مراجعه به معاونت های وظیفه عمومی را نخواهند داشت.این سازمان تاکید کرد: مشمولان و خانواده های آنان برای پیگیری ثبت تاییدیه های کسرخدمت فقط میبایست به یگان های صادرکننده گواهی کسر خدمت مراجعه کنند.گفتنی است، در گذشته، نمایندگان یگان های صادر کننده گواهی کسر خدمت، ضمن مراجعه به سازمان وظیفه عمومی نسبت به تحویل گواهی فوق اقدام می کردند. This article has been created by GSA Content Generator Demoversion.

معافیت سربازی

به منظور تسهیل و تسریع درثبت کسر خدمت جبهه و جانبازی و بسیج در سال جاری، مقرر شده است، یگان های صادرکننده گواهی کسر خدمت از طریق سامانه ارتباطی نسبت به ثبت و ارسال تاییدیه گواهی کسر خدمت به سامانه جامع وظیفه عمومی، اقدام کنند. آخرین قوانین و ابلاغیه های سازمان کل نیرو های مسلح مبنی بر صدور کسری خدمت منطقه عملیاتی پدر به تمامی ارگان ها و سازمان ها ارسال شده است.بر اساس این اطلاعیه، فرزندان ایثارگرانی که پدر آن ها در جبهه و یا مناطق عملیاتی حضور داشته اند می توانند به ازای هر ماه سابقه ی حضور در مناطق عملیاتی پدر، به مدت 12 روز کسری خدمت دریافت نمایند و از مزایای دیگر کسری خدمت فرزندان ایثارگران در سال 99 نیز استفاده کنند. که بر اساس آن مشمولین میتوانند به جای ۲۴ ماه خدمت دوره ی ضرورت، بین ۶ ماه تا ۱۲ ماه کسری خدمت دریافت کرده و ماه های کمتری را در پادگان های نظامی سپری کنند. ضوابط و مقررات کسری خدمت ایثارگری فرصت مناسبی برای جوانان است تا بتوانند زمان کمتری را برای گذراندن دوره ی خدمت سربازی اختصاص دهند. فرد میتواند با دریافت کسری خدمت از مدت خدمت خود بکاهد و مدت کمتری را در سربازی به سر برد.

نمونه سوال کنکور 1400

وی گفت: مصوبه قبلی در خصوص معافیت فرزندان رزمندگان دارای ۲۸ و ۲۹ ماه سابقه که در حال اجرا است تا سقف ۲۰ هزار نفر پیش بینی شده برای سال ۹۶ به قوت خود باقی است. بنابراین داوطلبایی که متقاضی رشته های خوب هستن و هدف مشخصی دارن برای رسیدن به هدفشون بهتره تا با اطلاع از بودجه بندی این درس و اهمیت هر مبحث از نظر طراح سوال با یک برنامه ریزی دقیق تری پیش برن . بنابراین این امکان در اخیتار تمامی داوطلبان قرار داده می شود تا با استفاده از آن بتوانند از وضعیت کسری و یا معافیت خود اطلاع دقیقی حاصل نمایند. برای اطلاع بهتر در این زمینه میتوانید با مشاوره نظام وظیفه آویژه تماس برقرار کنید. همچنین اطلاعات تکمیلی در این زمینه در سامانه دانشپویان در دسترس است. از طرفی همه علاقهمندان امکان اینکه خود را بیازمایند و دانشجوی رشته پزشکی شوند را خواهند داشت و اصلا فشاری روانی که الان برای ورود به این رشته روی داوطلبان است کاملا برداشته خواهد شد! Post was created by GSA Content Generator Demoversion!

اگر سوالاتی در رابطه با خدمت وظیفه ذهن شما را مشغول کرده است می توانید با دریافت مشاوره نظام وظیفه از مرکز ایران مشاوره پاسخ سوالات خود را بیابید. برای کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با نحوه و شرایط دریافت کارت بسیج فعال از کمک مشاوری خبره در زمینه خدمت سربازی مشورت بفرمایید. اینجاست که حضور مشاور و مشاوره گرفتن برای افراد مهم تلقی می شود و فرد نیاز دارد در در زمینه های کسری خدمت ایثارگری از مشاوران باتجربه و کارآمد راهنمایی و کمک بگیرد. کسری های خدمت سربازی یکی از مهم ترین تسهیلاتی است که سازمان نظام وظیفه برای متقاضان قرار داده است. مدارکی که از قضا آماده کردن آن ها بسیار مهم است و تمامی آن ها بدون هیچ کم و کاستی باید آماده شوند. رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: فرآیند اخذ گواهی و ثبت کسر خدمت برابر روال گذشته است بدین ترتیب که رزمندگان ارتش برای دریافت گواهی مربوط باید به یگانهای محل خدمت خود در نیروی زمینی، هوایی، دریایی و پدافند هوایی و رزمندگان سپاه و بسیجیان رزمنده نیز به سپاه های استانی و سازمان بسیج مراجعه کنند. کسری خدمت ایثارگران: این طرح برای افرادی است که پدرشان سابقه رزمندگی و اسارت دارد.

نمونه سوال کنکور 1401

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد soruce لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *