آلم - اطلاع از اخبار تحصیلی

معافیت از سربازی به خاطر بیماری های پوستی

بهمن ماه سال قبل بود که برخی از مناطق کشور با شیوع ویروس کرونا با شدت بالا اعلام و به دنبال آن بسیاری از مدارس و دانشگاه ها تعطیل شدند. همانطور که در قبل نیز گفتیم معافیت ایثارگری انواع مختلفی دارد که در بالا هریک را نام بردیم و همچنین در ادامه به بیان شرایط و مدارک هر یک خواهیم پرداخت. آیا احتمال تعویق یا لغو کنکور 1400 به دلیل کرونا وجود دارد؟ داوطلبان باید در زمان ثبت نام کنکور که هر ساله توسط سازمان سنجش مشخص می شود با داشتن تمامی مدارک لازم نسبت به تکمیل مدارک ثبت نام و فرم های اینترنتی اقدام کنند و نهایتا در تاریخ اعلام شده در محل معین حاضر شوند. شما برای آمادگی در کنکور و کسب رتبه لازم برای قبولی در کنکور سراسری ، باید از همه موارد مربوط به این آزمون آگاهی داشته و با برنامه ریزی دقیق و اصولی خود را برای کنکور 1400 آماده کنید. برای ثبت نام در کنکور سراسری با راهنمای زیر پیش بروید. This data has been generated by GSA Content Generator DEMO!

اعلام تاریخ آزمون 1401

متقاضیان شرکت در کنکور انسانی اغلب برای رشته های حقوقی و مدیریتی با یکدیگر به رقابت میپردازند. این کار سخت نیست کافی است، همه همه فعالیتهای روزانه خود را روی کاغذ بیاورید و با توجه به اهمیت فعالیتها (تَسکها) زمان را تقسیم کنید. این کار ساده به نظر میآید ولی متاسفانه کار سادهای نیست. با وجود اینکه معمولا بازه های زمانی مشخص و قابل حدسی برای برگزاری کنکور در نظر گرفته می شود، در مواردی ممکن است به دلیل شرایط خاص زمان برگزاری آزمون سراسری با تغییراتی مواجه شود که در پی آن داوطلبان باید در تاریخ دیگری در جلسه آزمون حاضر شوند. به گزارش ایسنا، سردار ابراهیم کریمی اظهارکرد: سطح سلامت مشمولان برای رویارویی با مسائل مربوط به دوران سربازی در اولویت قرار دارد و وضعیت جسمی آنان توسط پزشکان معتمد و آموزش دیده سنجیده می شود و در صورت تایید سلامتی،مشمول در ردیف سربازان سالم قرار می گیرد و درغیر این صورت معافیت دائم و یا معافیت از رزم برای آنان در نظر گرفته می شود. قانون و نکتهای هم که در اینجا وجود دارد گذراندن دوره آموزش نظامی است و آن به این ترتیب است که اگر فردی پس از گرفتن همه تسهیلات کسر خدمت، از مدت زمان دوره خدمت او کمتر از دو ماه باقی بماند، این فرد باید حتماً دوره آموزش نظامی را طی کند، اما کسانی که سابقه آموزش نظامی دارند، مثلاً فردی که با دیپلم به دوره خدمت سربازی رفته و در حین خدمت، جهت ادامه تحصیل به دانشگاه رفته است و اکنون که جهت ادامه دوره خدمت سربازی مراجعه کرده، میخواهد از تسهیلات معافیت سربازی استفاده کند، اگر براساس محاسبات، از مدت زمان سربازیاش کمتر از دو ماه باقی بماند، این فرد از خدمت ترخیص میشود و لازم نیست مجدداً به آموزش نظامی برود و حتی لازم نیست به ادامه خدمت هم بپردازد و کارت پایان خدمت خود را میتواند بگیرد.

معافیت سربازی

معاون آموزش حوزههای علمیه برادران استان زنجان گفت: تمام طلبهها پس از اتمام تحصیلات سطح یک حوزه میتوانند تقاضای انتقال به سایر مراکز آموزشی تخصصی و یا اعزام به خدمت سربازی را داشته باشند. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید . حتما برای اطمینان از این نوع معافیت با مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید و شرایط خود را اعلام کنید. ۱۰) سراسر کشور صورت میگیرد و سپس تطبیق مدارک ارائه شده با ضوابط، ابلاغیهها و دستورالعملهای صادره توسط وظیفه عمومی مستقر در شهرستانها از طریق ارسال پروندههای آنان به معاونت وظیفه عمومی استان صورت میگیرد. فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتوگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، از اصلاحاتی در دفترچه کنکور سراسری خبر داد و گفت: در سهمیه بهیاران کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ تغییراتی اعمال شده است. دسته ای از داوطلبان که جزو دانش آموختگان مقطع کاردانی می باشند، می توانند در کنکور کاردانی به کارشناسی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می گردد، شرکت کنند. ضمنا برای اطلاع از درصد های قبولی ها و تراز های قبولی رشته حسابداری میتوانید در پست کارنامه رتبه های برتر کنکور کاردانی فنی و حرفه ای حسابداری 99 میتوانید نمونه کارنامه های موجود در سایت را مشاهده و بررسی کنید و سوالات کنکور فنی و کاردانش حسابداری سال 99 را میتوانید به صورت رایگان به همراه پاسخنامه از سایت دانلود و استفاده کنید.

سخنگوی سازمان سنجش چندی پیش از تغییر تاریخ کنکور 1400 خبر داد. زمان آزمون کارشناسی ارشد در تاریخ ۶ تا ۸ مرداد ماه خواهد بود. سخنگوی سازمان سنجش افزود: بر این اساس سهمیه بهیاری در جلسه ۲۵ بهمن شورای سنجش و پذیرش دانشجو با انجام برخی اصلاحات تصویب شد و از آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ به مدت ۵ سال قابل اجراست. بسیاری از رشته ها به صورت بدون آزمون می باشند یعنی داوطلبان بدون شرکت در آزمون سراسری و تنها بر اساس سوابق تحصیلی می توانند شانس قبولی و تحصیل در رشته مورد نظرشان را امتحان کنند. هر داوطلب پیش از اقدام به ثبت نام بدون کنکور سراسری می بایست با رشته های ارائه شده در دانشگاه های مختلف به طور کامل آشنا شود. اطلاعات مربوط به این رشته ها از طریق دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه و بهمن ماه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. معاون خط مشیگذاری ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سهمیههای کنکور برای امسال تغییری نمیکند، سعی ما این است که ساماندهی سهمیه ها را به کنکور سال آینده برسانیم. اما از آنجایی که در مورد سهمیه ایثارگران قانون مصوب مجلس وجود دارد ، ترجیح داده شد که مجلس به این موضوع را رسیدگی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *