آلم - اطلاع از اخبار تحصیلی

آرشیو اخبار نظام وظیفه و معافیت خدمت سربازی- سال 96

زمانی که صحبت از شیمی میشود، برای خیلیها غول مرحلۀ آخر، جدول تناوبی است؛ چراکه به نظر تعداد زیادی از دانشآموزان، حفظ کردن آن کار بسیار سختی است. اگر از جدول تناوبی میترسید، فقط به این معنی است که نحوۀ حفظ کردنش را بلد نیستید! البته در چنین شرایطی فردی که به دلایل موجه غیبت کرده باشد در صورت توجیه غیبت میتواند از کسری استفاده کند. منابعی که بتواند قبولی آن ها را در کنکور انواع گروه های آزمایشی به طور صددرصد تضمین کند. مشمولان خدمت سربازی توجه داشته باشند که ارگان های پذیرنده امریه به صورت اطلاعیه مشمولان را از رشته، ظرفیت و نوع شغل مورد نظر آگاه می کنند. مردان ایران از ابتدای ۱۹ سالگی یا همان ۱۸سال تمام مشمول خدمت سربازی می شوند و غیبت سربازی نیز از آن زمان شروع و محاسبه می شود. در صورتی که قبل از پنج سال این دو نفر به دلیل طلاق یا فوت همسر از یکدیگر جدا شوند، مشمول میبایست ظرف مدت شش ماه وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نماید و در غیر این صورت برابر قانون با وی برخورد خواهد شد.

نمونه سوال کنکور 1400

نظام آموزشی 3-3-6 به شش سال دوره تحصیل ابتدایی، سه سال دوره تحصیلی راهنمایی یا متوسطه اول و سه سال دوره تحصیلی متوسطه یا متوسطه دوم گفته میشود. البته سیما سادات سالاری در سخنگوی وزارت بهداشت تازه ترین اظهارات خود احتمال تعویق کنکور سراسری 1400 را رد نکرده و گفته است: از نظر وزارت بهداشت برگزاری آزمونها به صورت آنلاین اولویت دارد. بنا به اعلام فارس این مقام مسئول در وزارت بهداشت سال گذشته کنکور با فاصلهگذاری اجتماعی به بهترین شکل ممکن برگزار شد اظهار داشت: در شرایط حاد کرونایی ممکن است کنکور به تعویق بیفتد و ستاد تصمیم خواهد گرفت که کنکور در شرایط بهتری برگزار شود. سادات سالاری تصریح کرد: تعویق کنکور و برگزاری امتحانات خرداد ماه بستگی به شرایط شیوع بیماری در کشور بستگی دارد و تصمیمگیرنده نهایی در این خصوص ستاد ملی مقابله با کرونا است هرچند وزارت بهداشت همواره بر رعایت پروتکلهای سختگیرانه بهداشتی تاکید داشته و ما توصیههای لازم را در این خصوص ارائه میدهیم. داوطلبان کنکور سراسری 1400 اکنون با این نگرانی دست و پنجه نرم می کنند که امسال هم باید آزمون را در اوج دیگری از بیماری کرونا و با به خطر افتادن جانشان برگزاری کنند؟ درس شیمی یکی از دروس مهم کنکور با ضریب بالاست، بنابراین نتیجهای که شما در این درس میگیرید میتواند تاثیر زیادی در موفقیتتان داشته باشد. This data was written with the help of GSA Content Generator Demoversion.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

در پاسخ باید گفت سازمان وظیفه این امکان را فراهم آورده است که تعداد زیادی از مشمولان بتوانند از طرح های کسری خدمت استفاده کنند. «من در درس شیمی مشکل زیادی داشتم و عملاً این درس نقطۀ ضعف من بود. آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بعد از قطعنامه تا سال 75 امکان استفاده از کسری وجود دارد و 80 درصد مدت حضور در جبهه برای کسب امتیاز در نظر گرفته می شود. حتی ما برای شرایط کاندیداتوری در مجلس و دیگر انتخابات هم قرار است رقمی را برای این افراد در نظر بگیریم. چرا که نوع سوالات کنکور از نظر دشواری قابل قبول است. وگرنه همان داوطلبان وقتی بیرون از سرجلسه آزمون سوالات را در دسترس دارند، با تسلط بیشتری به آن ها پاسخ می دهند. نکته اینجاست که رفتار کنکوریداوطلبان در سرجلسه آزمون موجب می شود بیشتر سوالات دشوار بنظر برسند. مثلاً برای جدول تناوبی میتوانید از شعرهایی استفاده کنید که هر خانه جدول را در ذهن شما با کلمات تصویری حک میکند. در این طرح، تعداد کمی از دانشجویان بهشکل ویژه پذیرفته میشوند و از خدماتی مثل مشاوره و برنامهریزی تا روز کنکور استفاده میکنند. داوطلبان تا روز شنبه ۱۸ بهمن ۹۹ فرصت دارند در این آزمون ثبت نام کنند. Post has been created by GSA Content Generator Demoversion!

25 منابع جدید و تغییرات کتاب درسی برای کنکور ۹۹ و ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود؟ طبق آخرین اطلاعیه که از سمت سازمان سنجش درباره تاثیر معدل در کنکور 1400 در تاریخ 29 مهر 1399 منتشر شده است، میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ همانند سال ۱۳۹۹ حداکثر ۳۰ درصد با تاثیر مثبت است. وی افزود: سیاست شماره یک که امروز تصویب شد مربوط به تفکیک سنجش از پذیرش بود که با کمی اصلاحات تفکیک آن تصویب شد. قائم مقام ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: برای دروس عمومی نیز حد نصاب و کفی مشخص شد که در هر کد رشته متفاوت خواهد بود. قائم مقام ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: شورای عالی انقلاب فرهنگی از ابتدا به دنبال اجرایی کردن ساماندهی سنجش و پذیرش بود ولی به دلیل اطمینان پذیری از برخی از زیرساختهای کشور و مطالعات عمیق کارشناسی در این خصوص به soruce تأخیر افتاده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *