آلم - اطلاع از اخبار تحصیلی

تحلیل و پیش بینی سطح سوالات

در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ بار دیگر شاهد قرار گرفتن سرفصل درآمدی جریمه زمان غیبت مشمولان بودیم. اما بار دیگر در لایحه بودجه ۱۴۰۰ که چندی پیش از طرف دولت به مجلس تقدیم شد این سرفصل درآمدی اضافه شده است. به ازای هرسال مازاد بر 8 سال غیبت مجاز، 10 درصد به مبلغ جریمه اضافه میشود. در لایحه بودجه سال ۹۴ در بخش درآمدهای حاصل از جرایم و خسارت ردیفی به بودجه اضافه شد که نشان از پیشبینی دولت برای شناسایی درآمد از این محل داشت. فرمانده قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح با اعلام این خبر که سال آینده ۲۰۰ هزار سرباز آموزشهای مهارتی می بینند، گفت: برای ۴ بانک وابسته به نیروهای مسلح تکلیف شد تا تسهیلات ارزان قیمت در اختیار سربازان قرار دهند. تا قبل از سالی که کنکور داشته باشید، آغاز سال تحصیلی و شروع فرآیند برنامه ریزی برای دانشآموزان اول مهرماه است، اما در سالی که کنکور داریم، آغاز برنامه ریزی برای مطالعه از اوایل و اواسط تیرماه آغاز می شود و به همین علت است که مدارس در پایه دوازدهم از تابستان شروع به فعالیت میکنند. وی در پاسخ به این سوال که هر کدام از مشمولانی که خارج از کشور زندگی میکنند به محض ورود به داخل کشور چه اتفاقی برای آنها رخ میدهد گفت:گذرنامه این افراد گرفته میشود و آنهایی که بالاتر از هشت سال غیبت دارند میتوانند جریمه را پرداخت و کارت پایان خدمت بگیرند و همچنین اگر بالاتر از سه سال غیبت داشته باشند که در دو دوره سه ماهه اجازه تردد به داخل کشور را دارند. Data has been created by GSA Content Generator Demoversion.

معافیت سربازی

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح افزود: به عنوان مثال اگر فردی ۱۶ ماه از دوران خدمت سربازی خود را در جبهه گذرانده باشد، سه چهارم این مدت یعنی معادل ۱۲ ماه آن داوطلبانه خواهد بود. قیمت خرید سربازی در سال 1400 برای افراد دارای مدرک تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم و لیسانس دو برابر و برای فوق لیسانس و دکتری سه برابر شده است. مشمولینی که متاهلند و دارای فرزند هستند، می توانند به ازای هر فرزند از ۳ ماه کسری خدمت استفاده کنند. همچنین مشمولان دارای تحصیلات دکتری غیرپزشکی متولد تا پایان سال ۱۳۵۰ از خدمت سربازی معاف هستند. پایان سال 1400؛ آخرین مهلت برای ثبتنامکنندگان پرداخت جریمه غیبت سربازی در سال 97 / عدم پرداخت جریمه به منزله غیبت و اعزام به خدمت محسوب می شود نمایندگان مردم در خانه ملت مصوب کردند تا افرادی که تا پایان سال 1400 نسبت به تسویه اقساط خود اقدام نکنند مشمول غایب محسوب و به خدمت وظیفه عمومی اعزام شوند. برخی دیگر نیز این طرح را در راستای موارد مطرحشده توسط نمایندگان مجلس برای دریافت مالیات از مشمولان غایب عنوان میکنند. سربازان وظیفه با تحصیلات یاد شده نیز در صورت تمایل میتوانند در حین خدمت سربازی، پروژه های تحقیقاتی از سازمانهای مربوط دریافت کنند؛ به این دسته از متقاضیان توصیه میشود از سازمانهایی که در آن خدمت میکنند پروژه تحقیقاتی دریافت کنند. This has been generated by GSA Content Generator DEMO.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا : سردار کمالی، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به تشکیل قرارگاه مهارت آموزی سربازان در ستاد کل نیروهای مسلح، گفت: این قرارگاه در خرداد ماه امسال تشکیل شده و پس از آن جلسات مختلفی برای استفاده بهینه از توانمندی سربازان با دستگاههای مختلف برگزار شد. به گزارش خبرنگار مهر، مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی وزارت علوم با صدور اطلاعیهای زمان گذراندن دوره آموزش نظامی اعضای هیئت علمی، مشمول قانون نحوه تامین هیئت علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی کشور در سال ۹۸-۱۳۹۷ را اعلام کرد. اخیرا ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به احتمال خرید سربازی در سال 1400 از جزئیات طرح جدید در مجلس برای معافیت از خدمت سربازی در سال 1400 خبر داد. ایده جدید مجلس بر این مبناست که افراد میتوانند با پرداخت هزینه حقوق یک سرباز، از سربازی معاف شوند و در مقابل نیز مشمولانی که به سربازی میروند هم از حقوق و بیمه مثل یک کارمند برخوردار خواهند شد. روش های مختلفی وجود دارد که مشمولین بتوانند دوران خدمت را راحت تر سپری کنند, گرفتن امریه خدمت سربازی یکی از این روش ها میباشد و بسیاری از مشمولین به دنبال راه های گرفتن امریه خدمت سربازی و یا میزان حقوق سربازان امریهای 99 – 1400 و یا به دنبال راه هایی هستند که بتوانند کسری خدمت سربازی بگیرند و یاتمایل دارند مطلع شوند در چه شرایطی می توانند از معافیت خدمت سربازی استفاده کنند و سربازان بر اساس مدرک تحصیلی که دارند ماهانه چه مقدار حقوق دریافت می کنند.سامانه صدای مشاور با بهترین و مجرب ترین مشاورین خود راهنمای مناسبی برا مشمولین خدمت سربازی میباشد.

نحوه و شرایط خرید بیمه سربازی در سال 1400 به چه صورت می باشد. چه کسی می تواند در رابطه با تمامی این موارد برای شما توضیح بدهد و جزئیات لازم را در رابطه با آن ها در اختیار شما قرار دهد؟ درسته؟ این شما و این بسته پیش بینی سوالات کنکور 1400 یا همون شبیه ساز کنکور 1400… با این حال در نهایت با مخالفت اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح همراه شد و سردار موسوی رئیس این اداره طی مصاحبههایی به پایان این طرح و عدم بازگشت آن اشاره کرده بود. همه ما در طول دوران تحصیل خود این نگرانی را تجربه کرده ایم که آیا سؤالات امتحان سخت است یا آسان؟ ملاک محاسبه این 8 سال غیبت از سن 18 سالگی خواهد بود و برای کسانی که تابعیت ایرانی را اخذ کرده اند نیز تفاوتی نخواهد داشت. وی میگوید مطابق با طرح جدید مجلس هر مشمولی که بیش از 28 سال سن داشته باشد، به شرط اینکه تا سن 50 سالگلی 50 درصد بیش از مشمولان سربازی رفته مالیات بپردازد، میتواند از دوره خدمت وظیفه عمومی معاف شود و در عین حال از خدمات اجتماعی که به کارت پایان خدمت مرتبط است بهره مند شود.

نمونه سوال کنکور 1401

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد سورس لطفا به بازدید از وب سایت ما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *